Gül Hasar Yönetimi

Gül Hasar 1999 yılında hasar yönetimi, kaza ve afet mağdurlarına sigorta danışmanlığı yapmak amacıyla kurulmuştur. 2006 yılında Mikail KARAKUŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir. Mikail Karakuş halihazırda Türkiye çapında yaygın bir bayi ağı sağlayarak Türk sigorta sektörünün önemli bir bileşeni oldukları sorumluluğu ile görevini yürütmektedir.

Gül Hasar kurulduğu günden bu yana hizmet gamında olan aktüeryal hesaplama, trafik kazası geçirenlere medikal danışmanlık, kişilerin bizzat yürüteceği süreçlerde temin etmesi gereken evraklar hakkında bilgilendirme ürünlerini danışanlarına titizlikle sunmaktadır.

2018 yılında merkezini Türkiyenin finans merkezi kabul edilen İstanbul Levent’e taşıyan Gül Hasar Yönetimi ve Danışmanlık Türkiye'nin 81 iline yayılmış durumda bulunan ve konusunda uzman aynı zamanda devamlı güncel eğitime tabi tutulan personelleri, Bölge Koordinatörlükleri, İl ve İlçe Koordinatörlükleri ,Şubeler ve bunlara bağlı temsilciliklerinden oluşan 400 kişilik dinamik kadrosuyla trafik kazası geçiren bireylere 6102 sayılı Ticaret Kanunu’nun genel hükümleri ve Anonim Şirketlerle ilgili hükümleri çerçevesinde danışmanlık hizmeti vermektedir ve bir hukuk firması değildir. yargı yerlerinde kişi adına vekâleten dava takip etmez aynı zamanda 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun Ek 6 maddesine uygun hareket eder.

Gül Hasar halihazırda Türkiye sigorta sektörünün önemli bileşenlerinden biri ve kendi sektörünün lideri olduğunun farkında olarak aynı zamanda yasal kurallar ile ahlaki değerlere dayandırılamayan her türlü sözlü, yazılı ve görsel iletişimi kapsayan seviyesi düşük alanları rekabet edilebilir iş alanı görmemektedir.